Azi noapte, la ora 22.30 poliţia a fost sesizată că pe strada Nicolae Grigorescu din Sighetu Marmaţiei a avut loc un eveniment rutier. Un tânăr de 24 de ani din municipiu a condus pe strada amintită un autoturism, a depăşit un autovehicul iar la revenirea pe banda sa a pierdut controlul maşinii şi a intrat într-un stâlp din beton.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/accident-la-nici-trei-zile-de-la-accidentul-de-langa-casa-veche-alt-tanar-a-fost-la-volan-fara-permis-si-sub-influenta-alcoolului.jpg&w=800&h=480&q=60)
În urma accidentului nu au rezultat victime ci doar avarierea autoturismului şi a stâlpului de la reţeaua electrică.
Verificările poliţiştilor au stabilit că tânărul nu deţine permis de conducere şi are o alcoolemie peste limita legală. Cercetările continuă iar la finalizarea lor se vor propune măsuri.