Consilierul judeţean Anişoara Mihali a fost numită în funcția de preşedinte interimar al PNL Sighet, până la organizarea alegerilor interne ce vor avea loc în organizația municipală.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/anisoara-mihali-a-fost-numita-in-functia-de-presedinte-interimar-al-pnl-sighet.jpg&w=800&h=480&q=60)
Numirea a fost făcută printr-o hotărâre a Biroul politic judeţean al PNL, Anișoara Mihali înlocuind-o pe Daniela Oniţa Ivașcu la conducerea organizației municipale. Totodată Biroul politic județean a schimbat și componența Biroului politic local al PNL Sighet.
În seara zilei de 29 martie a.c. a avut loc o ședință la sediul PNL Sighet, ședință cu scandal și multe reproșuri între noua și vechea conducere a PNL Sighet. Din informațiile noastre, lucrurile se vor tranșa la nivel central, conducerea partidului de la București urmând să ia o decizie definitivă în acest caz.