Poliţiştii din Vişeu de Sus au oprit ieri în trafic un autoturism înmatriculat în Maramureş la volanul căruia se afla un bărbat din localitatea Vişeu de Sus.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/autoturism-furat-din-italia-identificat-in-trafic-la-viseu-de-sus.jpg&w=800&h=480&q=60)
În urma verificărilor efectuate în bazele de date, poliţiştii au constatat că maşina a fost sustrasă de pe teritoriul Italiei.
Autoturismul a fost indisponibilizat la sediul Poliţiei Oraşului Vişeu de Sus iar cercetările continuă sub aspectul comiterii infracţiunii de complicitate la infracţiunea de furt.