La Baia Mare a avut loc ieri un eveniment rutier în urma căruia a fost rănit un motociclist.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/baia-mare-motociclist-implicat-intr-un-accident-pe-bulevardul-bucuresti.jpg&w=800&h=480&q=60)
În jurul orei 19.00, un tânăr în vârstă de 23 de ani a condus la un autoturism pe Bulevardul Bucureşti. A efectuat un viraj la stânga peste marcajul longitudinal dublu continuu ce separă sensurile de mers şi l-a determinat astfel pe un motociclist să frâneze brusc pentru a evita impactul.
În aceste condiţii, motociclistul a pierdut controlul direcţiei, a căzut şi a intrat în coliziune cu două autoturisme. El a fost transportat la spital unde i-au fost acordate îngrijiri medicale fără a necesita internarea.
Conducătorii auto nu se aflau sub influenţa băuturilor alcoolice.