O femeie care circula în calitate de pieton a fost accidentată luni pe strada Minerilor din oraşul Borşa.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/bora-accidentata-pe-trecerea-pentru-pietoni.jpg&w=800&h=480&q=60)
În jurul orei 15.00, un bărbat în vârstă de 37 ani din Borşa conducea un autoturism din direcţia Baia Borşa înspre centrul oraşului Borşa când, la o trecere pentru pietoni, marcată şi semnalizată corespunzător, a surprins şi accidentat grav o femeie în vârstă de 69 ani, care se angajase regulamentar în traversarea străzii.
În urma accidentului victima a fost transportată la Spitalul Orăşenesc Borşa. În momentul producerii accidentului conducătorul auto nu se afla sub influenţa băuturilor alcoolice. Cercetările în cauză continuă, urmând a se lua măsuri legale.