Formațiile participante au fost împărțite în patru grupe:

– Grupa A (Viorel Mateianu): ApiInvest Baia Mare, FC Poiana Codrului, Sporting Maramureș Baia Mare, TCL Clasico Baia Mare;

– Grupa B (Radu Pamfil): Il Calcio Satu Mare, Labradorii Negrești-Oaș, Sporting Zalău, First Class Baia Mare;

– Grupa C (Lucian Bălan): Rechinii 2004 Baia Mare, Glory Days Gems Baia Mare, Redex Baia Mare, Sebi Marc Sighetu Marmației;

– Grupa D (Mircea Sasu): Minerul Cavnic, FC Recea, FC Pick-up Baia Mare.

Rezultatele primei zile:

– ApiInvest Baia Mare – TCL Clasico Baia Mare (grupa A) 0-4 (0-2). Marcatori: Armand Gavaler, Răzvan Ardelean, Casian Bere, Călin Pop;

– Il Calcio Satu Mare – First Class Baia Mare (gr. B) 8-2 (5-1). Marcatori Cosmin Anton 3, Adrian Farcău 2, Adrian Rus, Cristian Paul, Daniel Feier / Bogdan Tulici, Andrei Pop;

– Rechinii 2004 Baia Mare – Sebi Marc Sighetu Marmației (gr. C) 1-0 (0-0). Marcator: Marius Feraru;

– FC Pick-up Baia Mare – Minerul Cavnic (gr. D) 3-0 (1-0). Marcatori: Ovidiu Hoban 2, Paul Batin;

– FC Poiana Codrului – Sporting Maramureș Baia Mare (gr. A) 0-5 (0-2). Marcatori: Raini Bandula 2, Dacian Dunca 2, Tudor Vomir;

– Labradorii Negrești-Oaș – Sporting Zalău (gr. B) 3-2 (2-1). Marcatori: Darius Buia, Florin Achim, Valer Giurgiu / Andrei Sumalan, Kristian Szekely;

– Glory Days Gems Baia Mare – Redex Baia Mare (gr. C) 2-1 (0-0). Marcatori: Brian Lemac, Sorin Bichiri / Adrian Șandra;

– FC Recea – FC Pick-up Baia Mare (gr. D) 5-3 (2-1). Marcatori: Viorel Chinde 2, Ciprian Brata, Alexandru Mărieș, Cosmin Berindea / Paul Batin 2, Dacian Dacin;

– TCL Clasico Baia Mare – Sporting Maramureș Baia Mare (gr. A) 1-3 (1-1). Marcatori: Călin Pop / Cristian Chira, Bogdan Piper, Cezar Bud;

– First Class Baia Mare – Sporting Zalău (gr. B) 0-3 (0-1). Marcatori: Raul Stanciu 2, Bogdan Ciaca.

Azi, 28 decembrie

– ora 9: ApiInvest Baia Mare – FC Poiana Codrului (gr. A);

– ora 10: Sebi Marc Sighetu Marmației – Redex Baia Mare (gr. C);

– ora 13: FC Poiana Codrului – TCL Clasico Baia Mare (gr. A);

– ora 14: Il Calcio Satu Mare – Labradorii Negrești Oaș (gr. B);

– ora 15: Rechinii 2004 Baia Mare – Glory Days Gems Baia Mare (gr. C);

– ora 16: Minerul Cavnic – FC Recea (gr. D);

– ora 17: Sporting Maramureș Baia Mare – ApiInvest Baia Mare (gr. A);

– ora 18: Labradorii Negrești Oaș – First Class Baia Mare (gr. B);

– ora 19: Glory Days Gems Baia Mare – Sebi Marc Sighet (gr. C);

– ora 20: Sporting Zalău – Il Calcio Satu Mare (gr. B);

– ora 21: Redex Baia Mare – Rechinii 2004 Baia Mare (gr. C).

# Câștigătoarea turneului va fi stabilită duminică

Ediția a patra a Cupei “Minerul”se va încheia duminică, 29 decembrie, când sunt programate partidele din fazele finale ale turneului:

– Sferturi de finală

– ora 13: locul 1 gr. “Viorel Mateianu” – locul 2 gr. “Radu Pamfil” (SF 1);

– ora 14: locul 2 gr. “Viorel Mateianu” – locul 1 gr. “Radu Pamfil” (SF 2);

– ora 15: locul 1 gr. “Lucian Bălan” – locul 2 gr. “Mircea Sasu” (SF 3);

– ora 16: locul 2 gr. “Lucian Bălan” – locul 1 gr. “Mircea Sasu” (SF 4);

– Semifinale

– ora 17: câștigătoarea SF 1 – câștigătoarea SF 2;

– ora 18: câștigătoarea SF 3 – câștigătoarea SF 4;

– ora 19: meci demonstrativ de fotbal feminin (Independența Baia Mare);

– ora 19.30: Finala mică (se întâlnesc învinsele din semifinale);

– ora 20.30: Finala mare a Cupei “Minerul” 2019;

– ora 21.30: Festivitatea de premiere a turneului.

Citește și

loading...