Secţia 5 Poliţie Rurală Ocna Şugatag a fost sesizată azi noapte, în jurul orei 23.00, că pe DC Valea Săcelului din localitatea Văleni a avut loc un eveniment rutier iar ocupanţii autoturismului au plecat de la faţa locului.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/desi-nu-detine-permis-a-condus-un-autoturism-cu-care-a-intrat-in-gardul-unui-imobil.jpg&w=800&h=480&q=60)
Poliţiştii care s-au deplasat la eveniment au constat că un autoturism înmatriculat în Franţa a intrat în coliziune cu gardul unui imobil pe care l-au distrus.
Din declaraţiile martorilor oculari a reieşit că maşina a fost condusă de un tânăr de 18 ani din localitate care, după producerea accidentului, a fugit de la locul faptei. Accidentul s-a soldat doar cu pagube materiale.
În urma verificărilor efectuate poliţiştii au stabilit că cel care a condus maşina nu deţine permis de conducere astfel că pe numele lui a fost întocmit dosar penal şi este cercetat sub aspectul comiterii infracţiunilor de conducere fără permis şi părăsirea locului accidentului fără încuviinţarea poliţiei, faptă produsă ca urmare a săvârşirii unei infracţiuni.