Sighetenii s-au putut bucura de demonstra╚Ťii ale trupelor medievale de prin ╚Ťar─â, de concerte ╚Öi de un monumental spectacol pirotehnic, sus╚Ťinut de cei de la Hypnosis.

Chiar dac─â vremea nu a ╚Ťinut ├«ntru totul cu Festivalul, sighetenii dornici de spectacol au rezistat p├ón─â t├órziu ├«n noapte, urm─ârind toate evenimentele din program.

Azi, 14 septembrie, Festivalul continu─â cu ╚Öi mai multe demonstra╚Ťii de lupt─â, dansuri medievale ╚Öi concerte. Cei de la Hypnosis au declarat pentru Sighet 247 c─â la noapte vor pune ├«n scen─â cel mai spectaculos show pirotehnic pe care l-au organizat ei vreodat─â: ÔÇ×Coco╚Öatul de la notre DameÔÇŁ. A╚Öadar, numai un bun motiv pentru ca sighetenii s─â ias─â ├«n num─âr c├ót mai mare ├«n cea de-a doua zi de Festival.

Programul zilei de ast─âzi este urm─âtorul:

Sâmbătă, 14 septembrie 2013

Ora 12.00 Vernisajul expozi┼úiei: Arme albe ┼či de foc din timpul lui Pintea Viteazul ├«n colec┼úiile Muzeului Maramure┼čului - Muzeul Maramure┼čului Sec┼úia de Istorie ┼či Arheologie

Ora 12.00 - 15.00 Reglaje fine

Ora 15.00 - 18.30 Scena - reprezentaţii ale trupelor


Citeste si....
Marele cineast ceh Jiri Menzel va fi distins cu Premiul pentru Întreaga Carieră, la TIFF Cluj

Festivalul de la Cannes: Inca un furt de bijuterii de tipul Oceans 11

FOTO + VIDEO: ÔÇ×Prim─âvara b─âim─ârean─âÔÇŁ la final

Iron Maiden, Sting ┼či Rammstein vor concerta ├«n iulie la Bucure┼čti

de reconstituire istoric─â
ÔÇó 15.00- 15.40 Virtus Antiqua (Cluj-Napoca)
ÔÇó 15.45 - 16.10 ┼óinutele Istoriei (Alba Iulia)
ÔÇó 16.15 - 16.45 Lupii din Pust─â (Oradea)
ÔÇó 16.50 - 17.20 Ordinul Dragonului (Cluj-Napoca)
ÔÇó 17.25 - 17.55 Ez┼▒sts├│ly├│m/ Silfr Haukr (Oradea)
ÔÇó 18.00 - 18.30 Ordinul Cavalerilor Cet─â┼úilor B├órsei (Bra┼čov)

Ora 17.00 - 18.00 Concert de muzic─â clasic─â: prof. Szekely Ioan (clarinet) ┼či Bo┼úac Cadmiel (pian) - Sala ÔÇ×George Enescu" Sighetu Marma┼úiei

Ora 18.30 - 23.30 Scena - concerte
ÔÇó 18.30 - 18.55 Mini Maxi Dance (Sighetu Marma┼úiei)
ÔÇó 19.00 - 19.30 Cimpoierii din Transilvania (Hunedoara)
ÔÇó 19.35 - 20.00 Ansamblul Wekant (Banatsko Novo Selo, Serbia)
ÔÇó 20.05 - 20.30 Nameless (Sighetu Marma┼úiei)
ÔÇó 20.30 - 21.30 The Remakers (Cluj-Napoca)
ÔÇó 21.30 - 22.30 Bloodprint (Cluj-Napoca)
ÔÇó 22.30 - 23.30 Bere Gratis

Ora 23.30 - 24.00 Spectacol pirotehnic: Hypnosis (Bra┼čov) - Notre-Dame

Citește și

loading...