Minaur s-a dus la Turda cu 14 juc─âtori, ├«n lot fiind ╚Öi cei trei juc─âtori care au fost s─âpt─âm├óna trecut─â la lotul na╚Ťional. Au lipsit: R─âzvan Apostu, Alexandru Csepreghi, Daniel Bera, Tomas Cip, Erik Pop ╚Öi Sergiu Makaria.

Minaura condus 2-0 (8), gazdele nereu╚Öind nici m─âcar un gol ├«n acest interval. A luat apoi Minaur o pauz─â de ╚Öase minute, timp ├«n care Potaissa a dus scorul la 4-2. B─âim─ârenii egaleaz─â la 5 (20), apoi sunt condu╚Öi 6-5 (23) pentru ca ├«n urm─âtoarele ╚Öase minute s─â ├«nscrie de patru ori. La pauz─â s-a intrat cu 7-9 ├«n favoarea oaspe╚Ťilor.

După reluare, Minaur își păstrează avansul de două goluri: 10-12 (34). Primim trei goluri, 13-12 (39), după care marcăm de patru ori la rând: 13-16 (45). În min. 53, Minaur conduce 17-20, dar gazdele egalează la 20 cu două minute înaintea ultimului fluier. Vojvodic punctează pentru echipă noastră, apoi Ghivil înscrie și el în ultimul minut și meciul se termină la egalitate.

AHC Potaissa Turda ÔÇô CS Minaur Baia Mare: 21-21 (7-9)

- Arunc─âri de la 7m: 5/5-2/5. Minute de eliminare: 8-6

- Potaissa: Ionu╚Ť Irimu╚Ö, R─âzvan Szopka ÔÇô Daniel Pop 8, Radu Ghi╚Ť─â 4, Milos Dragas 4, R─âzvan Pavel 1, Alin Ghivil 1, Roland Thalmaier 1, Huba Talas 1, Nenad Savic 1, Georgic─â C├óntec, Teodor Pin╚Ťoiu, Mihai Rohozneanu, Drago╚Ö Iancu, Adrian Totoi, Drago╚Ö Fesar. Antrenor: Hora╚Ťiu Gal

- Minaur: Adrian ╚Üenghea, Ionu╚Ť Ciobanu ÔÇô Janja Vojvodic 5, Tudor Botea 3, Andrei Buzle 3, Milan Kotrc 3, Georgel Haiduc 3, C─âlin C─âbu╚Ť 2, Daniel Mure╚Öan 2, Teo Coric, Robert Nagy, Mihai Bu╚Öecan, Vojislav Brajovic, Albert Cristescu. Antrenori: Stephane Plantin, Alexandru Sabou ╚Öi R─âzvan Pop.

S─âpt─âm├óna viitoare, CS Minaur va g─âzdui un turneu ├«n Baia Mare, la care vor participa echipele: Potaissa Turda, CSU Suceava, CSM Re╚Öi╚Ťa ╚Öi CS Minaur. ├Än prima zi, joi, 23 ianuarie, de la ora 17.00, Minaur va ├«nt├ólni echipa din Re╚Öi╚Ťa, iar de la ora 19.00 vom avea partida dintre Suceava ╚Öi Turda. ├Än func╚Ťie de rezultatele din prima zi, ├«nving─âtoarele vor juca ├«ntre ele vineri de la ora 12.00, ├«n timp ce ├«nvinsele vor evolua de la ora 10.00.