În urma activităţilor de cercetare şi verificare efectuate de poliţiştii Biroului de Investigaţii Criminale Sighetu Marmaţiei, a fost depistat şi reţinut pe raza municipiului un bărbat de 42 de ani pe numele căruia Judecătoria Sighetu Marmaţiei a emis un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/mandat-de-executare-a-pedepsei-cu-inchisoarea-pus-in-aplicare-de-politistii-sigheteni.jpg&w=800&h=480&q=60)
Bărbatul a fost condamnat pentru comiterea infracţiunii de conducere pe drumurile publice a unui autovehicul fără a deţine permis. El a fost depus în Centrul de Reţinere şi Arest Preventiv Maramureş.