În 10 şi 12 ianuarie a.c., în localităţile Satulung, Ilba şi Şomcuta Mare, au avut loc trei evenimente rutiere în urma cărora tot atâtea persoane au suferit leziuni corporale.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/maramure-trei-accidente-rutiere-produse-in-weekend-din-cauza-conducerii-sub-influenta-alcoolului-si-a-depasirii-si-traversarii-neregulamentara.jpg&w=800&h=480&q=60)
Victimele, doi bărbaţi în vârstă de 22 şi 62 de ani şi o femeie în vârstă de 76 de ani au fost transportate la spital unde au rămas internate. Accidentele s-au produs pe fondul conducerii sub influenţa alcoolului, depăşirii neregulamentare şi traversării prin loc nepermis.
Poliţiştii continuă cercetările şi la finalizarea lor, în funcţie de cele constatate, vor dispune măsuri.