După ce anul trecut a câștigat campionatul, Astra pare că nu-și revine. O nouă înfrângere și-a trecut în cont echipa antrenată de Marius Șumudică, 5-1, pe terenul CFR-ului.

Astra a fost prima care a deschis scorul în minutul 9 prin Daniel Niculae. Deși lucrurile păreau încurajatoare pentru echipa lui Șumudică, lucrurile s-au schimbat dramatic până la final.

CFR-ul a deschis balul în minutul 12 atunci când Cristian Lopez a adus egalarea în urma unei lovituri de pedeapsă.

Același Cristian Lopez face 2-1 tot în urma unui penalty.

Astra a avut șansa egalării în minutul 68, însă Cristian Săpunaru a ratat executarea loviturii de la punctul cu var.

În ultimele 20 de minute ale jocului, ardelenii s-au dezlănțuit, iar Tiago Lopes își trece și el numele pe lista marcatorilor, urmat de Petrucci care duce scorul la 4-1.

Petrucci încheie în cele din urmă scorul la 5-1 pentru CFR care ajunge la două puncte după ce și-a ispășit pedeapsa punctelor cu care a fost depunctată.

De cealaltă parte, Astra este pe locul 11 cu patru puncte.

Preluare: B1 TV