Eroul meciului a fost portarul Pașcu de la Avântul, care a apărat impecabil. Evoluții bune au mai avut Ștefanca și Deac, acesta din urmă ratând o șansă de gol, grăbindu-se să șuteze.

Acest meci va face senzație la nivel național, pentru că jucătorii de la Steaua au fost aroganți, declarând că vor doborî vechiul record, învingând cu un scor mai mare de 13 - 0. Jucătorii de la Avâtul Bârsana au delcarat că nu sunt jaloane ci jucători și, dacă e cazul, își vor da chiar și viața pe teren.

Asta au și demonstrat pe teren jucătorii de la Avântul Bârsana, ținând piept celor de la Steaua în mod eroic, în special în prima repriză.

Pe finalul celei de-a doua reprize, având în vedere vârstele celor de la Avântul, oboseala și-a spus cuvântul, meciul încheindu-se cu o victorie pentru Steaua București.

Steaua a câștigat cu 4-0 întâlnirea disputată azi seară, la Berceni, contra celor de la Avântul Bârsana, în 16-imile Cupei României.

Sportivii maramureșeni se întorc acasă cu fruntea sus după meciul carierei lor.