În urma cercetărilor efectuate de poliţiştii Biroului de Investigaţii Criminale Baia Mare, au fost identificaţi patru suspecţi de comiterea unei tâlhării.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/patru-suspecti-de-talharie-dintre-care-doi-minori-identificati-de-politistii-baimareni.jpg&w=800&h=480&q=60)
Aceştia, băimăreni în vârstă de 12, 16, 18 şi 24 de ani, în noaptea de 27/28 noiembrie, prin violenţă i-au sustras unui bărbat în vârstă de 40 de ani un rucsac, o borsetă şi suma de 40 de lei. Valoarea totală a prejudiciului cauzat este de 1500 de lei. Fapta a fost comisă în jurul orei 01.00, în timp ce partea vătămată se deplasa pe strada Luminişului din Baia Mare.
Prejudiciul a fost recuperat în proporţie de 90%.
Unul dintre suspecţi a fost reţinut şi va fi prezentat instanţei cu propunere de arestare preventivă.