Presedintele PNL Maramures, Ovidiu Nemes, le cere liberalilor care se afla in decocentratele din judet sa-si dea demisia odata cu plecarea partidului de la guvernare, informează ZiarMM.ro.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/presedintele-interimar-al-pnl-maramures-ovidiu-nemes-le-cere-liberalilor-din-deoncetrate-sa-si-dea-demisia-din-functiile-detinute.jpg&w=800&h=480&q=60)
“Eu le cer public tuturor celor care sunt in deconcentrate, membri ai PNL, sa-si dea demisia de pe pozitiile lor, facand apel la onoarea lor. Atata timp cat nu suntem la guvernare in nicio formula, sa revina in randurile noastre pentru a cuceri o reduta importanta, presedintia.
E un indemn de bun simt pe care il fac. Atata timp cat au ajuns acolo sustinuti politic, trebuie sa plece odata cu pierderea guvernarii”, a spus Nemes.