ROM├éNIA - TURCIA 2-0. ├Än prima parte a meciului na╚Ťionala condus─â de Mircea Lucescu n-a contat ├«n joc, iar tricolorii au deschis scorul prin Gicu Grozav, cu 3 minute ├«nainte de pauz─â. Fotbalistul lui Karabuk a primit o pas─â ├«n careu de la Deac ╚Öi l-a ├«nvins pe portarul Turciei.

ROMÂNIA - TURCIA 2-0. Tot Grozav a marcat și golul care a stabilit scorul final în minutul 69. De această dată, pasa decisivă în careu a venit din gheata lui Budescu.

ROMÂNIA - TURCIA 2-0. Pentru România urmează partida amicală cu Olanda, de pe 14 noiembrie, de la ora 21:00.

ROMÂNIA - TURCIA 2-0 (1-0).

A marcat: GROZAV 42, 69.

ROMANIA: Pantilimon (71 Ni┼ú─â) - S─âpunaru (75 B─âla┼ča), Chiriche┼č, D. Grigore, To┼čca - Pintilii, Stanciu (76 Alibec) - Deac (62 Torje), Budescu (72 Bicfalvi), Grozav - Ke┼čeru (66 Ke┼čeru).

TURCIA: Harun Tekin - Ozan Tufan (83 Baris Yardimci), Serdar Aziz, Caglar Soyuncu, Atila Turan - Okay Yokuslu, Selcuk Inan (46 Cengiz Under) - Yusuf Yazici (46 Yunus Malli), Oguzhan Ozyakup, Hakan Calhanoglu (64 Kenan Karaman) - Cenk Tosun.