Miercuri, 25 septembrie a.c., jandarmii din Sighetu Marmaţiei au fost sesizaţi cu privire la faptul că pe strada Independenţei din municipiu are loc un scandal între membrii unei familii.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/scandal-monstru-intr-o-familie-din-sighet.jpg&w=800&h=480&q=60)
Un echipaj ce acţiona pe raza municipiului s-a deplasat cu operativitate la faţa locului unde l-a identificat pe Ioan R. în vârstă de 42 de ani, cu domiciliul în Sighetu Marmaţiei, care pe fondul consumului de alcool, a provocat scandal faţă de mama lui.
Pentru fapta sa, bărbatul a fost sancţionat cu amendă contravenţională în valoare de 200 lei.