Ambasadorul Ucrainei la București, dl. Yevhen Levytskyi, a efectuat o vizită în Sighetu Marmației.
„Ca o confirmare a bunei colaborări dintre cele două tări, Ucraina și România, am primit vizita Excelenței sale, domnul Yevhen Levytskyi, ambasadorul Ucrainei în România”, a declarat Primarul municipiului, Horia Scubli.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/sighet-vizita-la-nivel-inalt-al-ambasadorului-ucrainei-la-buruesti-domnul-yevhen-levytskyi.jpg&w=800&h=480&q=60)
Cu ocazia vizitei s-au trecut în revistă acțiunile comune menite să crească nivelul colaborării culturale și economice dintre țările noastre și implicarea în proiecte transfrontaliere.