Cercetările efectuate de poliţiştii Biroului de Investigaţii Criminale Baia Mare au dus la identificarea unui suspect de comiterea a şase infracţiuni de înşelăciune prin metoda aţi câştigat un premiu.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/suspect-de-inselaciuni-prin-metoda-telefonului-ati-castigat-un-premiu-a-fost-identificat-de-politisti.jpg&w=800&h=480&q=60)
Acesta, bărbat în vârstă de 27 ani din judeţul Giurgiu, a comis faptele în perioada 04.07 - 25.10.2013, timp în care se afla încarcerat în penitenciar, loc în care se află şi în prezent. Prejudiciul cauzat părţilor vătămate este de peste 63 000 lei şi nu a fost recuperat.