În urma investigaţiilor efectuate de poliţişti au fost identificaţi trei suspecţi de furt.
La Borşa, un tânăr în vârstă de 29 de ani din localitate, în 18 octombrie a.c., a sustras patru rame metalice de geam termopan din scara unui bloc. Prejudiciul în valoare de 500 lei a fost recuperat şi restituit părţii vătămate.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/suspecti-de-furt-identificati-de-politisti-la-viseu-de-sus-si-la-borsa.jpg&w=800&h=480&q=60)
La Vişeu de Sus, o femeie din localitate a sesizat poliţia sâmbătă, 19 octombrie a.c., că din locuinţă i-a fost furat telefonul mobil.
Poliţiştii au dat dovadă de operativitate şi, la scurt timp de la sesizarea faptei, au identificat suspectul: un bărbat din localitate de la care a fost recuperat telefonul şi predat proprietarei.
În toate aceste cazuri poliţiştii continuă cercetările sub aspectul comiterii infracţiunii de furt calificat.