Ieri după masă, pe strada Piaţa Eroilor din Târgu Lăpuş a avut loc un eveniment rutier.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/targu-lapus-un-copil-de-3-ani-a-fost-ranit-in-urma-unui-accident.jpg&w=800&h=480&q=60)
La ora 17.25, un bărbat în vârstă de 40 de ani din Suciu de Sus a condus o autoutilitară şi în dreptul unui magazin alimentar a surprins şi accidentat grav un copil în vârstă de 3 ani şi 9 luni.
Băieţelul, lăsat nesupravegheat de către părinţi, se afla în traversarea străzii prin loc nepermis. El a fost transportat la spital unde a rămas internat.