Știri Sighet247.ro: VIDEO - Steaua, calificare cu emoţii în Liga Campionilor - A pierdut meciul cu Trencin, dar merge în turul III

Steaua s-a calificat cu scorul general de 5-4 în turul trei preliminar al Ligii Campionilor, după ce a pierdut miercuri seara, scor 2-3, returul cu Trencin, jucat pe Arena Naţională.

La pauză slovacii conduceau cu 2-0, iar pe finalul partidei au marcat golul de 3-2 în minutul 84, când erau în inferioritate numerică, informează România TV.

VIDEO - Steaua, calificare cu emoţii în Liga Campionilor - A pierdut meciul cu Trencin, dar merge în turul III STEAUA continuă cu capul plecat în Europa, după o înfrângere ruşinoasă suferită miercuri seara, 2-3 în returul cu Trencin, din turul doi preliminar al Ligii Campionilor. Roş-albaştrii au jucat slab, dar au început dezastruos, iar actorii din teren nu au primit nici sprijin de pe bancă, din partea antrenorului Mirel Rădoi, ameţit de iureşul slovacilor, care au marcat două goluri în primele 20 de minute.

Rezolvarea a venit cumva întâmplător, cu o execuţie fabuloasă, nicidecum în urma unei acţiuni colective. În minutul 57 Muniru a prins o torpilă de la 25 de metri, din vole, balonul oprindu-se în plasa porţii slovace. Uluiala slovacilor a fost atât de mare, că aproape nici nu şi-au dat seama când au fost egalaţi, două minute mai târziu, dintr-un penalty.

Treptat, jocul lui Trencin s-a mai aşezat, iar slovacii au mai marcat o dată, deşi erau în inferioritate numerică, ba chiar au avut şansa calificării, dar Bero nu a putut să treacă mingea peste Cojocaru, în situaţie de unu-la-unu.

Săptămâna viitoare Steaua va juca tot acasă, cu Partizan Belgrad, în turul trei preliminar al Ligii Campionilor.

Cele mai importante faze ale meciului:

Min. 90+4 Finalul partidei, Steaua s-a calificat cu mari emoţii în turul III preliminar al Ligii Campionilor.

Min. 90 Meciul este prelungit cu patru minute.

Min. 88 Bero are o ocazie uriaşă, Steaua scapă miraculos fără gol!!! În situaţie unu-la-unu cu Cojocaru, nu reuşeşte să salte mingea peste portarul nostru!

Min. 84 GOL Trencin! Wesley îi readuce pe slovaci în joc, 3-2 pentru Trencin. Dacă mai marchează o dată, Trencin se califică. Final de joc cu emoţii pentru stelişti.

Min. 74 Cartonaş roşu pentru Trencin. Fundaşul central Rundic şi-a pierdut cumpătul şi l-a faultat inutil şi dur pe Râpă şi a primit al doilea cartonaş galben, fiind eliminat.

Min. 64 Steaua este mai relaxată în aceste momente, slovacii trebuie să mai înscrie de două ori pentru a se califica.

Min. 59 GOOOL Steaua, din penalty, a marcat Gregory Tade! Hamroun a fost faultat în careu, iar Steaua-Trencin este 2-2!

Min. 57 GOOOL Steaua! Sulley Muniru a prins o torpilă de la 25 de metri, fără speranţe pentru portarul lui Trencin! Steaua - Trencin 1-2!

Min. 51 Breeveld şutează pe jos din 20 de metri, însă slab, iar portarul slovacilor reţine fără probleme.

Min. 48 Şut bun al lui Adi Popa, mingea trece nu departe de vinclul porţii slovace!

Min. 46 A început repriza secundă a returului Steaua-AS Trencin.

Min. 45+4 Finalul primei reprize. Joc modest prestat de Steaua.

Min. 45+3 Ocazie uriaşă a lui Trencin, Wesley reia puţin peste bara, din 6 metri!

Min. 45 Prima repriză va fi prelungită cu trei minute.

Min. 41 Cea mai mare ocazie a Stelei, în acest meci. Chpciu a executat lovitura liberă, pe colţul

Săraci şi mândri…
REȚETA ORIGINALĂ DE MICI pentru un 1 Mai muncitoresc perfect
:) ȘOC - Adrian Mutu nu renunță la tatuaje!
TEST - Coreea de Nord a lansat o rachetă balistică
Au fost finalizate procedurile pentru conectarea caselor de marcat la serverele ANAF
O femeie din Uganda are nu mai puțin de 38 de copii la vârsta de 37 de ani
FIFA: România, amendata cu 8.000 de franci elvetieni din cauza comportamentului suporterilor la meciul cu Danemarca
După multiple scandaluri, s-a decis: Ionel Bogdan, noul președinte al PNL Maramureș
Documente din Arhivele Secrete Vaticane vor fi expuse în Baia Mare la Centrul Millennium
Minivacanța de 1 Mai, marcată prin ploi torenţiale, vijelii şi grindină în aproape toată ţara
SIGHETU MARMAŢIEI – Pelerinajul național la „Cimitirul Săracilor” se va desfășura sâmbătă, 13 mai