Știri sociale din Sighet și România prezentate online pe Sighet247.ro. Cele mai noi și mai importante știri sociale.

Stiri Social

ADMITERE - Află când are loc prima repartizare computerizată în licee

ADMITERE - Află când are loc prima repartizare computerizată în licee

18 Iul. 2016 la 17:06

| social

Prima repartizare computerizată în învățământul liceal de stat pentru absolvenții de gimnaziu va avea loc pe 19 iulie, potrivit calendarului a...Citeste mai mult

Să se revizuiască! Dar să se schimbe doar unde vrem noi!

Să se revizuiască! Dar să se schimbe doar unde vrem noi!

17 Iul. 2016 la 16:08

| social

Regulamentul de stabilire a notei finale la o probă de bacalaureat după a doua mână de corectare, este clar. Am pus câtva pasaje lămuritoare pen...Citeste mai mult

REZULTATE FINALE BAC 2016, afişate pe edu.ro

REZULTATE FINALE BAC 2016, afişate pe edu.ro

16 Iul. 2016 la 18:39

| social

Aproape 45.000 de elevi au depus contestaţii, după afişarea rezultatelor de la Bac, cele mai multe vizând proba la proba scrisă de Limba şi lite...Citeste mai mult

Feisbuc, feisbuc, dar să ştim şi noi!

Feisbuc, feisbuc, dar să ştim şi noi!

16 Iul. 2016 la 01:29

| social

Sunt multe evenimente triste de care lumea contemporană are parte. Ultimul a fost atentatul de la Nisa. Reacţiile oamenilor politici din Franţa şi...Citeste mai mult

La statistici ne pricepem. Ne pricepem să le prezentăm aşa cum ne convine!

La statistici ne pricepem. Ne pricepem să le prezentăm aşa cum ne convine!

16 Iul. 2016 la 01:18

| social

Strict matematic, dacă din 2 participanţi la o competiţie se califică amândoi, procentajul reuşitei este100%. Dacă din 185 de participanţi la ...Citeste mai mult

Se schimbă Codul Rutier în ceea ce privește consumul de alcool sau droguri la volan

Se schimbă Codul Rutier în ceea ce privește consumul de alcool sau droguri la volan

15 Iul. 2016 la 22:32

| social

Schimbare pentru şoferii prinşi băuţi sau drogaţi la volan. Camera Deputaţilor este la un pas de adoptarea unui proiect de lege propus de Tudor ...Citeste mai mult

Ipocrizia-minciuna-necinstea, sistemul tridimensional în care omul modern se simte mai bine ca peștele în apă!

Ipocrizia-minciuna-necinstea, sistemul tridimensional în care omul modern se simte mai bine ca peș...

15 Iul. 2016 la 20:57

| social

Încep cu clarificarea sintagmei „om modern”. Potrivit Dicționarului Explicativ, prin „modern” trebuie să înțelegem (printre alte conotaț...Citeste mai mult

MARAMUREȘ: Cod galben de vreme instabilă valabil până duminică

MARAMUREȘ: Cod galben de vreme instabilă valabil până duminică

15 Iul. 2016 la 18:26

| social

Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a prelungit până duminică atenționarea Cod galben de instabilitate atmosferică, iar numărul jud...Citeste mai mult

MARAMUREȘ: Amplasare radare în 15 iulie 2016

MARAMUREȘ: Amplasare radare în 15 iulie 2016

15 Iul. 2016 la 17:59

| social

Aparatele radar vor acționa vineri, 15 iulie 2016, în mai multe zone ale județului Maramureș, după cum urmează:Citeste mai mult

ISJ Maramureș scoate la concurs trei posturi de Inspector școlar general adjunct

ISJ Maramureș scoate la concurs trei posturi de Inspector școlar general adjunct

15 Iul. 2016 la 01:24

| social

Ministerul Educatiei Nationale si Cercetarii Stiintifice organizeaza concurs pentru ocuparea a trei functii vacante de inspector scolar general adjunc...Citeste mai mult

Jandarmii maramureşeni la datorie în acest weekend pentru siguranța participanţilor la evenimentele cultural-artistice
FOTO - Cum arată picioarele unui ciclist după Turul Franței
Cutremur în Turcia şi Grecia - MAE anunță numerele de telefon pentru asistență consulară
Strâmtura - A accidentat un copil de 10 ani și nu a anunțat poliția
Rona de Sus - Pieton aflat în stare de ebrietate a fost accidentat de o autoutilitară
Şugatag - O femeie în vârstă de 35 de ani a intrat cu mașina în gardul unei case
Peste 3000 pachete cu ţigări şi 165 kg legume fructe confiscate de poliţişti, în urma acţiunilor din ultimele zile
„Tupeistul” a fost identificat de poliţişti. Prejudiciul a fost recuperat în totalitate
Legea antifumat va fi modificată. „Spaţiul public închis” va fi redefinit
METEO - Cum va fi vremea în Maramureş vineri, 21 iulie
RADARE - Amplasarea aparatelor radar pentru vineri, 21 iulie
FOTO & VIDEO - Peste 18.000 pachete cu țigări de contrabandă confiscate la frontiera de nord
Cod galben de caniculă în nouă județe, de vineri până duminică; temperaturile vor ajunge până la 38 de grade
Sighetu Marmaţiei, Borşa şi Seini - 28 de sancţiuni pentru încălcări ale regulilor de circulaţie
Tineri reţinuți pentru 24 de ore pentru tâlhărie
Game of Thrones - Orașul din UE care a câștigat zeci de milioane de euro de pe urma serialului
Religia sau nevoia stringentă  a omului de Transcendent (8)
RADARE - Amplasarea aparatelor radar pentru joi, 20 iulie
METEO - Cum va fi vremea în Maramureş joi, 20 iulie
SĂRBĂTOARE - Sfântul Ilie, proorocul lui Dumnezeu, aducător de ploi. Tradiții și obiceiuri
Wizz Air nu mai tarifează bagajele mari de mână!
UNGARIA - Poliția în alertă, după primirea unei amenințări cu bombă care vizează trenurile internaționale
TAB scufundat în timpul unui exercițiu Saber Guardian 2017
FOTO&VIDEO - Doi ucraineni au încercat să introducă ilegal în țară 6.000 de pachete cu țigări de contrabandă înotând prin Tisa
Dosarul preotului Cristian Pomohaci, preluat de Parchetul General
Anul 2017 ar putea fi cel mai cald din istoria măsurătorilor. Ce consecințe are acest lucru asupra planetei
Vişeu de Sus - Doi tineri au condus fără permis şi au distrus un autoturism
Rozavlea - Hoţ „îmbrăcat” în cerşetor prins de poliţişti
Acuzat de conversații indecente, Starețul Mănăstirii Prislop din Borșa a fost dat afară din Episcopia Maramureșului