Știri sociale din Sighet și România prezentate online pe Sighet247.ro. Cele mai noi și mai importante știri sociale.

Stiri Social

Să se revizuiască! Dar să se schimbe doar unde vrem noi!

Să se revizuiască! Dar să se schimbe doar unde vrem noi!

17 Iul. 2016 la 16:08

| social

Regulamentul de stabilire a notei finale la o probă de bacalaureat după a doua mână de corectare, este clar. Am pus câtva pasaje lămuritoare pen...Citeste mai mult

REZULTATE FINALE BAC 2016, afişate pe edu.ro

REZULTATE FINALE BAC 2016, afişate pe edu.ro

16 Iul. 2016 la 18:39

| social

Aproape 45.000 de elevi au depus contestaţii, după afişarea rezultatelor de la Bac, cele mai multe vizând proba la proba scrisă de Limba şi lite...Citeste mai mult

Feisbuc, feisbuc, dar să ştim şi noi!

Feisbuc, feisbuc, dar să ştim şi noi!

16 Iul. 2016 la 01:29

| social

Sunt multe evenimente triste de care lumea contemporană are parte. Ultimul a fost atentatul de la Nisa. Reacţiile oamenilor politici din Franţa şi...Citeste mai mult

La statistici ne pricepem. Ne pricepem să le prezentăm aşa cum ne convine!

La statistici ne pricepem. Ne pricepem să le prezentăm aşa cum ne convine!

16 Iul. 2016 la 01:18

| social

Strict matematic, dacă din 2 participanţi la o competiţie se califică amândoi, procentajul reuşitei este100%. Dacă din 185 de participanţi la ...Citeste mai mult

Se schimbă Codul Rutier în ceea ce privește consumul de alcool sau droguri la volan

Se schimbă Codul Rutier în ceea ce privește consumul de alcool sau droguri la volan

15 Iul. 2016 la 22:32

| social

Schimbare pentru şoferii prinşi băuţi sau drogaţi la volan. Camera Deputaţilor este la un pas de adoptarea unui proiect de lege propus de Tudor ...Citeste mai mult

Ipocrizia-minciuna-necinstea, sistemul tridimensional în care omul modern se simte mai bine ca peștele în apă!

Ipocrizia-minciuna-necinstea, sistemul tridimensional în care omul modern se simte mai bine ca peș...

15 Iul. 2016 la 20:57

| social

Încep cu clarificarea sintagmei „om modern”. Potrivit Dicționarului Explicativ, prin „modern” trebuie să înțelegem (printre alte conotaț...Citeste mai mult

MARAMUREȘ: Cod galben de vreme instabilă valabil până duminică

MARAMUREȘ: Cod galben de vreme instabilă valabil până duminică

15 Iul. 2016 la 18:26

| social

Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a prelungit până duminică atenționarea Cod galben de instabilitate atmosferică, iar numărul jud...Citeste mai mult

MARAMUREȘ: Amplasare radare în 15 iulie 2016

MARAMUREȘ: Amplasare radare în 15 iulie 2016

15 Iul. 2016 la 17:59

| social

Aparatele radar vor acționa vineri, 15 iulie 2016, în mai multe zone ale județului Maramureș, după cum urmează:Citeste mai mult

ISJ Maramureș scoate la concurs trei posturi de Inspector școlar general adjunct

ISJ Maramureș scoate la concurs trei posturi de Inspector școlar general adjunct

15 Iul. 2016 la 01:24

| social

Ministerul Educatiei Nationale si Cercetarii Stiintifice organizeaza concurs pentru ocuparea a trei functii vacante de inspector scolar general adjunc...Citeste mai mult

Cazul de sclavie din România relatat în presa internațională

Cazul de sclavie din România relatat în presa internațională

15 Iul. 2016 la 00:43

| social

Cazul din Argeş a ajuns şi în presa străină, care preia pe larg detaliile date publicităţii de procurori. "România: Cinci victime ale sclaviei...Citeste mai mult

Preotul-manager al Arhiepiscopiei Tomisului, acuzat de contrabandă cu haine, a fost arestat preventiv
Turcia - Noi arestări în rândul militanților pentru drepturile omului
Denisa Manelista s-a stins din viață
Actorul John Heard din „Singur acasă”, găsit decedat într-un hotel din California
Festivalul „Drumul Lung spre Cimitirul Vesel” debutează în Târgu Lăpuș, cu o petrecere
ALERTĂ - Primăriile din Maramureș, cu ochii în patru din cauza virusului pestei porcine africane
RADARE - Amplasarea aparatelor radar pentru duminică, 23 iulie
Italia - Cutremur cu magnitudinea 4,2 în centrul țării
Sfaturi utile - Când este mai bine să faci duş, dimineaţa sau seara? De ce trebuie să ţii cont?
Cea mai „periculoasă” vârstă pentru cuplurile căsătorite