Știri sociale din Sighet și România prezentate online pe Sighet247.ro. Cele mai noi și mai importante știri sociale.

Stiri Social

ADMITERE - Află când are loc prima repartizare computerizată în licee

ADMITERE - Află când are loc prima repartizare computerizată în licee

18 Iul. 2016 la 17:06

| social

Prima repartizare computerizată în învățământul liceal de stat pentru absolvenții de gimnaziu va avea loc pe 19 iulie, potrivit calendarului a...Citeste mai mult

Să se revizuiască! Dar să se schimbe doar unde vrem noi!

Să se revizuiască! Dar să se schimbe doar unde vrem noi!

17 Iul. 2016 la 16:08

| social

Regulamentul de stabilire a notei finale la o probă de bacalaureat după a doua mână de corectare, este clar. Am pus câtva pasaje lămuritoare pen...Citeste mai mult

REZULTATE FINALE BAC 2016, afişate pe edu.ro

REZULTATE FINALE BAC 2016, afişate pe edu.ro

16 Iul. 2016 la 18:39

| social

Aproape 45.000 de elevi au depus contestaţii, după afişarea rezultatelor de la Bac, cele mai multe vizând proba la proba scrisă de Limba şi lite...Citeste mai mult

Feisbuc, feisbuc, dar să ştim şi noi!

Feisbuc, feisbuc, dar să ştim şi noi!

16 Iul. 2016 la 01:29

| social

Sunt multe evenimente triste de care lumea contemporană are parte. Ultimul a fost atentatul de la Nisa. Reacţiile oamenilor politici din Franţa şi...Citeste mai mult

La statistici ne pricepem. Ne pricepem să le prezentăm aşa cum ne convine!

La statistici ne pricepem. Ne pricepem să le prezentăm aşa cum ne convine!

16 Iul. 2016 la 01:18

| social

Strict matematic, dacă din 2 participanţi la o competiţie se califică amândoi, procentajul reuşitei este100%. Dacă din 185 de participanţi la ...Citeste mai mult

Se schimbă Codul Rutier în ceea ce privește consumul de alcool sau droguri la volan

Se schimbă Codul Rutier în ceea ce privește consumul de alcool sau droguri la volan

15 Iul. 2016 la 22:32

| social

Schimbare pentru şoferii prinşi băuţi sau drogaţi la volan. Camera Deputaţilor este la un pas de adoptarea unui proiect de lege propus de Tudor ...Citeste mai mult

Ipocrizia-minciuna-necinstea, sistemul tridimensional în care omul modern se simte mai bine ca peștele în apă!

Ipocrizia-minciuna-necinstea, sistemul tridimensional în care omul modern se simte mai bine ca peș...

15 Iul. 2016 la 20:57

| social

Încep cu clarificarea sintagmei „om modern”. Potrivit Dicționarului Explicativ, prin „modern” trebuie să înțelegem (printre alte conotaț...Citeste mai mult

MARAMUREȘ: Cod galben de vreme instabilă valabil până duminică

MARAMUREȘ: Cod galben de vreme instabilă valabil până duminică